Kultura i sztuka po 1989 roku

14.03.2018

VIII Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej „Shalom” - w piątek

VIII Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej „Shalom”. Źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu VIII Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej „Shalom”. Źródło: Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

VIII Festiwal Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej „Shalom” odbędzie się w piątek 16 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Dyrektor festiwalu Anna Kowalkiewicz-Oligny powiedziała PAP, że na tegoroczny festiwal zgłosiło się najwięcej uczestników - 30 osób z całej Polski.

Celem festiwalu "Shalom" - jak wyjaśniła dyrektor - jest popularyzacja muzyki żydowskiej, konfrontacja różnych stylów i gatunków muzyki oraz prezentacja talentów.

"Pomysł zorganizowania takiego festiwalu właśnie w Kaliszu wziął się stąd, że to miasto wydało mi się miejscem, które sprzyja muzyce żydowskiej, ponieważ swoje korzenie ma tutaj bardzo dużo Żydów" - powiedziała Anna Kowalkiewicz-Oligny.

Przesłuchania konkursowe z udziałem publiczności zaczną się w piątek o godz. 11.00. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest ukończenie 15. roku życia a w przesłuchaniach mogą wziąć udział amatorzy, artyści zawodowi, zespoły wokalne oraz "wszyscy, którzy kochają muzykę" - podkreśliła dyrektor.

Uczestnicy wykonają po dwie piosenki w języku polskim, jidisz czy hebrajskim, związane z tematyką żydowską.

Festiwal odbędzie się pod patronatem prezydenta Kalisza Grzegorza Sapińskiego i Towarzystwa Wielkopolska-Izrael.

Gala festiwalowa rozpocznie się o godz. 18.00. Dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc przewidziano nagrody pieniężne.(PAP)

autor: Ewa Bąkowska

bak/ rosa

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL