Kultura i sztuka po 1989 roku

15.05.2019

W Rzymie koncert duetu pianistycznego Gloria Campaner i Leszek Możdżer

Włoska pianistka Gloria Campaner (P), Leszek Możdżer (L). Fot. PAP/J. Kaczmarczyk Włoska pianistka Gloria Campaner (P), Leszek Możdżer (L). Fot. PAP/J. Kaczmarczyk

Koncert pianistów Glorii Campaner i Leszka Możdżera uświetnił w środę w Rzymie stulecie relacji dyplomatycznych między Włochami a Polską. Koncert odbył się w sugestywnym miejscu, kościele w pobliżu Koloseum i Forum Romanum.

Recital w kościele San Lorenzo de’ Speziali in Miranda zorganizowano w ramach tournee włosko-polskiego duetu pianistycznego "Heart of Stone".

Na trasie koncertowej pianistów we Włoszech znalazły się Matera - Europejska Stolica Kultury 2019 roku, Mediolan, Ascoli Piceno, Messyna i Palermo.

Campaner i Możdżer zaprezentowali repertuar stanowiący połączenie muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. W programie były kompozycje Claude'a Debussy'ego, Siergieja Prokofiewa, Jana Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Witolda Lutosławskiego i Arvo Parta.

Na koncert zorganizowany przez polską ambasadę w Rzymie przybyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego z krajów Europy, a także pałacu prezydenckiego, rządu i parlamentu Włoch oraz kilku konsulów honorowych RP. Na występie obecna była senator i sekretarz stanu ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders.

Tydzień wcześniej z okazji stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską w pałacu wikariatu Rzymu na Lateranie wystąpił pianista Rafał Blechacz.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ cyk/ kar/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL