Kultura i sztuka po 1989 roku

07.08.2019

W Warszawie cykl „Muzyczne lato w Królikarni” od niedzieli

W trzy kolejne niedziele - 11, 18 i 25 sierpnia - w Parku Rzeźby w Warszawie odbędą się trzy koncerty z cyklu „Muzyczne lato w Królikarni” . Spotkania z muzyką klasyczną i współczesną zainauguruje w niedzielę koncert klawesynowy pt. „W kręgu polskiego tańca”.

"W ramach +Muzycznego lata w Królikarni+ Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka wykona utwory Moniuszki i Brahmsa, zespół KlaviDuo wystąpi z koncertem klawesynowym kompozycji przedchopinowskich, a Ania Karpowicz, Kwaśny Deszcz oraz Nyisa zaprezentują publiczności współczesne brzmienia" - poinformował PAP Dział Komunikacji i Programów Publicznych Muzeum Narodowego w Warszawie.

Cykl muzycznych spotkań rozpocznie w niedzielę koncert klawesynowy pt. "W kręgu polskiego tańca" w wykonaniu KlaviDua (Magdalena Bąk i Jerzy Michał Wardęski). W programie koncertu znalazły się utwory: Polonez G-dur na 4 ręce, Polonez G-dur na 3 ręce oraz Polonez a-moll Michała Kleofasa Ogińskiego, Polonez C-dur, Polonez C-dur na 4 ręce i Rondo a la Mazurek C-dur Józefa Elsnera oraz Andante z wariacjami F-dur Antoniego Morawskiego.

Wydarzenie muzyczne zorganizowano w ramach projektu "Chopin, a co wcześniej?".

18 sierpnia o godz. 5 rozpocznie się w Parku Rzeźby koncert zatytułowany "W brzask". Podczas niego Anna Karpowicz da recital na flet solo z udziałem elektroniki, trio jazzowe Kwaśny Deszcz przedstawi słuchowisko pt. "Recital for Flute Solo with Featuring of Electronics audio drama", a dj Nyisa zagra swój set muzyczny.

Trzeci z koncertów pt. "Klasycznie na trawie" rozpocznie się w niedzielę 25 sierpnia. Orkiestra Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka wykona Uwerturę do opery Halka Stanisława Moniuszki i II Symfonię D-dur op. 73 Johannesa Brahmsa.

Organizatorem koncertu Orkiestry Filharmonii Narodowej jest Centrum Łowicka. Wstęp jest bezpłatny.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL