Kultura i sztuka po 1989 roku

07.09.2018

We Wrocławiu Noc Opowiadań Iberyjskich

Czytanie opowiadań hiszpańskich i portugalskich autorów i koncerty odbędą się podczas Nocy Opowiadań Iberyjskich we Wrocławiu - w piątek i w sobotę. Impreza zapowiada 14. edycję Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, która w październiku odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Sceneria Nocy Opowiadań Iberyjskich będzie Elite Księgarnia Hiszpańska - poinformowała PAP Beata Bartecka z biura prasowego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Miłośnicy literatury iberyjskiej będą mogli posłuchać czytanych w oryginale opowiadań hiszpańskich i portugalskich autorów, m.in. Pabla Garcii Casado, Patricii Esteban Erlés, Rosy Montero, Adolfa Garcii Ortegi oraz Any Marii Shua. Przygotowane zostały również specjalnie na tę okazje polskie tłumaczenie czytanych fragmentów.

W ramach Nocy Opowiadań Iberyjskich obędą się także dwa koncerty, w tym koncert muzyki flamenco.

Nocne czytanie opowiadań iberyjskich autorów to zapowiedź 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 5-7 października. Jak podają organizatorzy festiwal to wielowymiarowe święto krótkiej prozy. Intencją twórców tej imprezy jest m.in. wskazanie na oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki oraz odtwarzanie więzi między literaturą a tradycyjną opowieścią ustną.

Centralnym nurtem festiwalu są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ agz/
 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL