Kultura i sztuka 1945-1989

28.09.2019

Wicepremier Gliński dla PAP o śmierci Jana Kobuszewskiego: kultura polska poniosła niepowetowaną stratę

Był wielką osobowością telewizji i kabaretu, twórcą niezapomnianych ról i epizodów filmowych. Kultura polska poniosła niepowetowaną stratę – mówi PAP wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński o zmarłym w sobotę aktorze Janie Kobuszewskim.

CZYTAJ TAKŻE

"Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Jana Kobuszewskiego, wybitnego aktora, mistrza komedii i satyry, obdarzonego bezbłędnym wyczuciem absurdu, całe życie związanego ze scenami warszawskimi, w tym z Teatrem Kwadrat, gdzie pracował od 1976 roku" - mówił PAP wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zaznaczył, że Kobuszewski "był wielką osobowością telewizji i kabaretu, twórcą niezapomnianych ról i epizodów filmowych. "Kultura polska poniosła niepowetowaną stratę" - podkreślił.

Jan Kobuszewski - wybitny aktor teatralny i filmowy, komik, reżyser, wykonawca skeczy i piosenek - zmarł w sobotę. Miał 85 lat. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska, Daria Kania

ksi/ dka/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL