Kultura i sztuka po 1989 roku

26.04.2017

Wręczono nagrody Konkursu Artystycznych Form Radiowych

Żaneta Walentyn i Adriana Andrzejewska zdobyły w środę główną nagrodę Konkursu Artystycznych Form Radiowych Grand PiK, który odbył się w Ostromecku k. Bydgoszczy. W konkursie ocenianych było 27 utworów twórców z 15 miast.

Laureatki reprezentują Polskie Radio PiK w Bydgoszczy. Jury nagrodziło je za utwór "Dziewczyna z Topolowej 6", który określiło jako "przejmującą opowieść o poszukiwaniu tożsamości, ukazaną w formie łamiącej konwencję reportażu radiowego". Autorki otrzymały gratyfikację finansową w łącznej wysokości 15 tys. zł.

Nagrodę specjalną w wysokości 10 tys. zł otrzymała Jolanta Rudnik (PR Koszalin) za utwór "Zdrajca czy bohater - "za przywołanie atmosfery lat stalinowskich w Polsce, represji dotykających przeciwników ustroju, w przejrzystej narracji, z umiejętnym wykorzystaniem materiałów archiwalnych".

Dwie nagrody specjalne w wysokości po 5 tys. zł przyznano Anecie Gałaburdzie i Dorocie Sokołowskiej (PR Białystok) za "Jak łabędzie – opowieść o Saszy" - "za atrakcyjne dźwiękowo udokumentowanie niecodziennego wydarzenia i próbę znalezienia metafory dotyczącej związków człowieka z przyrodą" oraz Ewelinie Karpacz–Oboładze (Studio Reportażu i Dokumentu PR za „Taśmociął” - "za dźwiękowy portret artysty radia nawiązujący do jego słyszenia świata".

Po raz pierwszy wręczono nagrodę im. Michała Jagodzińskiego w wysokości 3 tys. zł przypadła Teresie Droździe i Januszowi Deblessemowi za utwór "Pan Ciuchcia". Patron nagrody to nieżyjący już wieloletni dziennikarz, dyrektor i prezes Polskiego Radia PiK, które od wielu lat jest organizatorem Artystycznych Form Radiowych Grand PiK.

Wyróżnienie w wysokości 1 tys. zł otrzymał Kamil Kalicki (PR Białystok) za realizację utworu "Jak łabędzie – opowieść o Saszy".

Prace zgłoszone do konkursu oceniało jury w składzie Henryk Rozen (przewodniczący), Katarzyna Michalak i Andrzej Brzoska.

Konkursowi towarzyszyły warsztaty radiowe, prowadzone przez znaną reportażystkę Janinę Jankowską, która była wyróżniana wieloma prestiżowymi nagrodami. (PAP)

rau/ sp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL