Kultura i sztuka po 1989 roku

20.08.2019

Zmarł aktor i reżyser Andrzej Buszewicz

Zmarł aktor i reżyser Andrzej Buszewicz - poinformowała w poniedziałek Akademia Muzyczna w Krakowie. Aktor miał 84 lata.

Buszewicz był absolwentem Wydziału Lalkarskiego (1960) i Wydziału Aktorskiego (1962) PWST w Krakowie. Od 1960 związany z tamtejszym Starym Teatrem. Był także profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Krakowie. Urodził się w Łodzi.

Aktor zagrał m.in. w "Gorącej linii", "Ocalić miasto", "Aktorach prowincjonalnych", "Szansa", "Z biegiem lat, z biegiem dni…", "Blisko, coraz bliżej", "W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów".

Największą popularność przyniosły mu role serialowe - w "Pierwszej miłości", "Na dobre i na złe" oraz w "Świecie według Kiepskich".(PAP)

nmk/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL