Kultura i sztuka po 1989 roku

02.08.2019

Zmarła aktorka Hanna Dunowska

Warszawa, 05.12.2013. Hanna Dunowska. TVP/PAP/I. Sobieszczuk Warszawa, 05.12.2013. Hanna Dunowska. TVP/PAP/I. Sobieszczuk

W wieku 60 lat zmarła aktorka teatralna i filmowa Hanna Dunowska. W ostatnich latach karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty. Hanna Dunowska zmarła w czwartek, 1 sierpnia. Informację o śmierci aktorki podał serwis Filmpolski.pl. 

Była absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1982 r. Początkowo występowała w teatrach w Zabrzu i Bielsku-Białej. W latach 1984-90 była aktorką Teatru Narodowego, a następnie, do 1992 r. , Teatru Północnego w Warszawie.

Na ekranie debiutowała jeszcze w czasie studiów, w 1980 r., główną rolą kobiecą w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. Kolejną główną rolę zagrała w roku 1990 w "Feminie" Piotra Szulkina. Zagrała również m.in. w "Bez końca" Krzysztofa Kieślowskiego, 

Często występowała w serialach, m.in. w "07 zgłoś się", "W labiryncie", "Zespole adwokackim", "Na dobre i na złe", "Samym życiu", "Przyjaciółkach" i ostatnio w "Barwach szczęścia".

W latach 90. była współprowadzącą program "Czar Par", emitowany na antenie TVP1.

W ostatnich latach karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty.(PAP)

itm/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL