XIX wiek

29.08.2015 aktualizacja 31.08.2016

Zygmunt Padlewski (1835-1863)

Zygmunt Padlewski. Źródło: CBN Polona Zygmunt Padlewski. Źródło: CBN Polona

Zygmunt Padlewski - urodził się w 1835 r. w Czerniawce Małej pod Berdyczowem; syn powstańca listopadowego, porucznik artylerii, odszedł z wojska rosyjskiego przed powstaniem styczniowym. Następnie był wykładowcą w polskiej szkole wojskowej we Włoszech. Członek Komitetu Centralnego Narodowego i naczelnik warszawskiej organizacji miejskiej. Nie udało mu się zdobyć Płocka w momencie wybuchu powstania. Naczelnik powstania w guberni płockiej. Aresztowany w kwietniu, rozstrzelany w maju 1863 r.

Postacie alfabetycznie

Postacie

 • Stefan Bobrowski. Źródło: CBN Polona

  Bobrowski Stefan

  -
 • Fot. Wikimedia Commons

  Brzozowski Stanisław

  -
 • Fryderyk Chopin - portret Anny Chamiec wg portretu olejnego Ambrożego Mieroszewskiego, który spłonął w 1939 r. Fot. PAP/CAF

  Chopin Fryderyk

  -
 • Joseph Conrad. Fot. PAP/CAF

  Conrad Joseph

  -
 • Dionizy Czachowski. Źródło: CBN Polona

  Czachowski Dionizy

  -
 • Fot. Wikimedia Commons

  Czartoryski Adam Jerzy

  -
Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL