Kultura i sztuka po 1989 roku

17.05.2018

Basen do morsowania, miasteczko teleskopów i warsztaty wokalne podczas Pikniku Pasji w Szczecinie

Basen do morsowania, obserwacje Słońca w miasteczku teleskopów i warsztaty wokalne z piosenkami o mieście – to niektóre atrakcje podczas spotkania organizacji pozarządowych w Szczecinie. Na Wielkim Pikniku Pasji 27 maja zaprezentuje się prawie 150 NGO.

"Jesteśmy dumni z tak dużej liczby aktywnych organizacji pozarządowych. To pokazuje, że ta obywatelskość coraz pełniej wchodzi w serca i w umysły mieszkańców Szczecina, że chcą się aktywizować, chcą się tym dzielić z innymi. To dobra cecha, która charakteryzuje każde otwarte społeczeństwo" – powiedział w czwartek dziennikarzom prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Wśród planowanych atrakcji jest m.in. kąpiel w basenie z lodem, przygotowana przez klub morsów, miasteczko teleskopów, w którym wśród "gwiezdnych parawanów" zostaną zaprezentowane różne techniki obserwacji Słońca, a także warsztaty wokalne, których organizatorzy zapowiadają śpiewanie o charakterze miasta "i jego portowych urządzeniach", w tym o "dźwigozaurach" (charakterystycznych dźwigach portowych stojących przy szczecińskim nabrzeżu).

"Chcemy, żeby to był wielki piknik pasji, na którym spotykają się ludzie, którzy w sercu mają dobro mieszkańców naszego miasta i aktywność. I do takiej aktywności wszystkich mieszkańców będziemy zapraszać" – powiedział Ryszard Łuczkowski z Towarzystwa Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych.

Wielki Piknik Pasji "Pod Platanami" będzie finałem "Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych", który rozpocznie się sobotnią imprezą "A w sercu ciągle maj – piknik z babcią i dziadkiem", adresowaną do całych rodzin. Jak zapowiadają organizatorzy, w programie znajdą się m.in. dawne zabawy podwórkowe, konkursy i występy zespołów seniorów.

W ramach przedsięwzięcia uruchomiona została także Akademia Ludzi Aktywnych, skierowana do dzieci i młodzieży, a mająca zachęcić najmłodszych szczecinian do działań w ramach wolontariatu.

Siedemnasta edycja Pikniku Pasji odbędzie się na szczecińskich Jasnych Błoniach 27 maja. (PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ wus/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL