Polska po 1989 roku

04.11.2018

Rusza budowa parku upamiętniającego 800-lecie Opola

W Opolu rusza budowa parku upamiętniającego 800-lecie powstania miasta. Według kalkulacji opolskiego ratusza, koszt inwestycji to siedem milionów złotych.

Budowę Parku 800-lecia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zapowiedział latem ubiegłego roku. W poniedziałek mija termin składania ofert na pierwszy etap inwestycji obejmujący przygotowanie 10 hektarów terenu w okolicach wyspy Bolko. Znaczna część przestrzeni parkowej zostanie zbudowana od zera na terenach wykupionych od rolników.

Według planów przedstawionych przez opolski ratusz, na terenie nowego parku zostanie posadzonych kilka tysięcy drzew i krzewów. W obrębie parku znajdzie się miejsce na ponad kilometr tras rowerowych, ścieżki dla pieszych i place piknikowe. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Na terenie obiektu zostanie ustawionych kilkadziesiąt ławek. W centralnej części parku powstanie "gaj drzew pamięci", gdzie będą dokonywane nasadzenia przy specjalnych okazjach.

Zgodnie z nowymi trendami, na terenie parku część nasadzeń będą stanowiły drzewa owocowe, a obok placu do ćwiczeń parkouru powstanie łąka kwietna. Zakończenie inwestycji jest planowane na jesień 2019 roku. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL