Polska po 1989 roku

08.05.2019

Wystartował nowy portal o Śląsku i Zagłębiu

Kilkanaście do kilkudziesięciu newsów dziennie, rozmowy i transmisje na żywo chce zaoferować swoim odbiorcom nowy portal o Śląsku i Zagłębiu, który wystartował w środę w Katowicach. Redaktorem naczelnym silesia24.pl jest znany śląski dziennikarz Marek Czyż.

"W województwie śląskim mieszka pięć milionów ludzi - tyle co w Danii. To olbrzymi potencjał" - powiedział PAP. "W sieci zmieści się każdy i choć szanujemy naszą mocną konkurencję, to wierzymy, że o tym regionie można opowiedzieć coś więcej" - dodał.

Redakcja mieści przy ulicy Gallusa 10 w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie historycznej kopalni Wujek. Obecnie na rzecz serwisu pracuje kilkanaście osób: głównie dziennikarzy i handlowców. Treści przygotowywane przez zespół mają dotyczyć terenu całego województwa śląskiego i będą miały charakter multimedialny; do dyspozycji dziennikarzy jest studio oparte o system automatycznych kamer oraz zestaw do realizacji transmisji na żywo. Pracownicy przeszli szkolenia, by kompetencje dziennikarskie poszerzyć o operatorskie i realizacyjne.

"Najważniejsze wydarzenia z życia regionu będziemy prezentowali bez zbędnej zwłoki. Na naszym portalu będzie można natychmiast zobaczyć to, co ważne" - zapewnia Marek Czyż, który wcześniej pracował m.in. w TVP 1, TVP Info, TVP Katowice, Nowa TV, a obecnie w Superstacji. Pełnił też funkcję dyrektora programowego śląskiej telewizji TVS.

Jak poinformował, powstanie portalu sfinansował prywatny inwestor. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ godl/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL