Polska po 1989 roku

08.10.2018

Narodowa Wystawa Rolnicza w rocznicę niepodległości

Organizowana w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza uświetni na przełomie listopada i grudnia obchody 100-lecia niepodległości. Organizatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się na Międzynarodowych Targów Poznańskich, jest resort rolnictwa.

Jak poinformowało w poniedziałek PAP Centrum Prasowe MTP, wystawa ma mieć charakter przeglądu współczesnych osiągnięć agrotechniki, będzie też pokazem tradycji i dziedzictwa polskiej wsi. Wydarzenie trwać będzie od 30 listopada do 2 grudnia.

Ekspozycja będzie zlokalizowana w dwóch pawilonach. W jednym znajdzie się ekspozycja urządzeń, technologii i maszyn rolniczych oraz wystawa Muzeum Rolnictwa ze Szreniawy. Swoją ofertę pokażą spółki Skarbu Państwa zajmujące się nasiennictwem i hodowlą oraz polskie gospodarstwa agroturystyczne. W drugim pawilonie zaprezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym polskie rasy koni i kuców.

Cytowany w komunikacie prasowym minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości "jest doskonałą okazją do zaprezentowania historii i tradycji polskiej wsi i obszarów wiejskich". Minister podkreślił, że należy przywracać pamięć o roli rolników w odzyskaniu niepodległości, zaś "bez znajomości korzeni trudno budować przyszłość".

"Narodowa Wystawa Rolnicza będzie na tle historii przedstawiać koncepcję współczesnej wsi, charakteryzującą się nowoczesnością, wielowarstwowością i szybkim rozwojem" - powiedział.

Jak dodał, "to naturalne, że Międzynarodowe Targi Poznańskie, których historia sięga 1921 roku, są wprost predystynowane do realizacji tego przedsięwzięcia ze względu na wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie w organizacji targów skierowanych do sektora rolno-spożywczego". (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL