Powstanie Warszawskie

17.07.2019

Otwarcie wystawy „Blizna” w Domu Artysty Plastyka - 31 lipca

Źródło: Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków Źródło: Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków

Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP) przygotował interdyscyplinarną wystawę pt. „Blizna” - poinformowała PAP koordynator projektu Urszula Święcicka. Wystawa czynna będzie od 31 lipca.

"31 lipca od godz. 17 do 22 na ul. Mazowieckiej - od Świętokrzyskiej do pl. Małachowskiego - odbędą się działania artystyczne towarzyszące wernisażowi wystawy. Ulica +zaludni się+ fotografiami Powstańców w skali 1: 1, a jej wylot zamknie powstańcza barykada" - napisała w komunikacie przesłanym PAP Urszula Święcicka z Biura Wystaw Okręgu Warszawskiego ZPAP.

Jak dodała, "realizmu sytuacji dodadzą rekonstruktorzy, wcielający się w postaci Powstańców". Zakończeniem działań w przestrzeni publicznej będzie mapping na fasadzie OW ZPAP od godz. 21 - po wernisażu interdyscyplinarnej wystawy "Blizna".

"Wystawa będzie przedstawieniem artystycznej refleksji na temat Powstania i próbą odpowiedzi na wciąż aktualne pytania: o sens i wartości, jakie niosło ze sobą Powstanie, czy ma realny wpływ na kondycję całej otaczającej nas rzeczywistości..." - napisano w zapowiedzi.

Nad wydarzeniem patronat honorowy objęli Światowy Związek Żołnierzy AK, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż ekspozycji - 31 lipca o godz. 20. Wystawa czynna będzie w Galerii Domu Artysty Plastyka (ul. Mazowiecka 11a) w Warszawie do 31 sierpnia br.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL