Kultura i sztuka po 1989 roku

04.01.2019

Prace laureatów konkursu artNoble 2017 na wystawie w Radomiu

Prace laureatów konkursu artNoble 2017, którego celem jest promocja najzdolniejszych absolwentów polskich uczelni artystycznych, można od piątku oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu.

Na wystawie prezentowane są prace laureata konkursu artNoble 2017 Macieja Andrzejczaka (ur. 1992), absolwenta i doktoranta Wydziału Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Andrzejczak pokazuje w Radomiu prace malarskie z cyklu "Deziluzja", a także będące jego kontynuacją - nowe obrazy, realizowane w ramach projektu "Still Life". W "Elektrowni" można też zobaczyć obrazy wyróżnionej w konkursie artNoble 2017 Justyny Janikowskiej (ur. 1993), absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Organizatorem Edukacyjnego Festiwalu Sztuki artNoble jest Fundacja Kultury i Sztuki – artHOLDING. Festiwal organizowany jest od 2012 r. w partnerstwie z publicznymi uczelniami artystycznymi, w szczególności plastycznymi, muzycznymi, teatralnymi i filmowymi, a także wybranymi uczelniami niepublicznymi oraz uniwersyteckimi wydziałami artystycznymi.

Celem festiwalu jest promocja najzdolniejszych absolwentów, zaproszonych do konkursu artNoble. Każda z uczelni typuje trzy najlepsze prace dyplomowe. Kolejnym krokiem jest głosowanie, w którym bierze udział kapituła nagrody składająca się z ponad 40 osobistości świata nauki, kultury i sztuki, w tym rektorzy polskich uczelni artystycznych. Najbardziej wyróżniające się "osobowości twórcze" otrzymują statuetkę 1-Art, która przyznawana jest w dwóch kategoriach: Muzyka i Plastyka.

Wystawa w radomskiej "Elektrowni" czynna będzie do 25 stycznia. (PAP)

autor: Ilona Pecka

ilp/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL